stres przed publicznością

Jak radzić sobie ze stresem? Medytacja, joga, sport. Mindfulness w praktyce.
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2019, 8:35

stres przed publicznością

Post autor: Inka »

Cześć wszystkim. Chciałam pogadać o stresie - nie jestem pewna czy potrafię mówić o nim na luzie... Problem mam taki, że bardzo stresuję się przed wystąpieniami przed dużą publicznością. To kłopotliwe, bo jestem... skrzypaczką. Ostatnio awansowałam w orkiestrze i mam zagrać większą partię sama. To dla mnie niesamowicie stresujące, aż niedobrze mi i kręci mi się w głowie na samą myśl. Co robić? Koncert za miesiąc!
Awatar użytkownika
Hermenegilda62
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2019, 18:54

Re: stres przed publicznością

Post autor: Hermenegilda62 »

Kurcze, faktycznie trudna sprawa... Ale podobno Adele też ma problemy z występowaniem na koncertach, także nie jesteś sama :) Warto popracować nad tym stresem z pomocą psychologa. Skoro muzyka to Twoja pasja, to koncerty nie mogą być dla Ciebie męką.
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2019, 8:35

Re: stres przed publicznością

Post autor: Inka »

No właśnie, kocham grać, ale jak mam stanąć przed wszystkimi... ufff aż mi duszno. Znasz może jakiegoś psychologa z Łodzi, bo tu akurat mieszkam.
Awatar użytkownika
Hermenegilda62
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2019, 18:54

Re: stres przed publicznością

Post autor: Hermenegilda62 »

Bratowa chodziła do poradni Salomon, gdzieś na piotrkowskiej, bo ją tam podwoziłam kiedyś, ale dopytam jeszcze
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2019, 8:35

Re: stres przed publicznością

Post autor: Inka »

o dziękuję :)
Awatar użytkownika
Hermenegilda62
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2019, 18:54

Re: stres przed publicznością

Post autor: Hermenegilda62 »

Zgadza się, Poradnia Salomon, a na terapię chodziła do pani Gorzeli-Moszkowicz. Powodzenia na koncercie!
Awatar użytkownika
cwwirek
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019, 23:37

Re: stres przed publicznością

Post autor: cwwirek »

Nie wiem co Ci tutaj doradzić. Musisz sam znaleźć rozwiązanie.
Skoro był nieśmiertelny, to wątpię, żeby przyszło mu do głowy sporządzenie testamentu.
Awatar użytkownika
davedangerous
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2019, 23:35

Re: stres przed publicznością

Post autor: davedangerous »

Bardzo zaciekawił mnie ten wątek. Zdecydowanie będzie mi to przydatne.
Sprawy ludzkie toczą się kołem, które w swoim obrocie nie dopuszcza, żeby zawsze ci sami byli szczęśliwi.
Awatar użytkownika
anguy
Posty: 468
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:59

Re: stres przed publicznością

Post autor: anguy »

Jak dla mnie to naprawdę bardzo fajną stronką jest ta: http://soundcore.pl/lekcje-spiewu-zielona-gora. Osobiście mam zamiar nauczyć się śpiewać i znajomy z Zielonej Góry polecił mi tą firmę, gdzie chodzi na nauki śpiewu. Jak na razie jest mega zadowolony. Mam nadzieję, że i mi się uda :D. Pozdrawiam was.
Awatar użytkownika
hollie.goyette
Posty: 11
Rejestracja: 08 mar 2020, 21:51
Lokalizacja: Kraków

Re: stres przed publicznością

Post autor: hollie.goyette »

Nad takim stresem trzeba pracować, wystąpienia publiczne zawsze potrafią zestresować.
Awatar użytkownika
bajka
Posty: 68
Rejestracja: 19 maja 2019, 11:59

Re: stres przed publicznością

Post autor: bajka »

Zastanawiam się czy dużo jest osób, które w ogóle się nie stresują przed występem. Jest też takie zdanie, że stres może być w pewnym stopniu mobilizujący. Mój brat gra na przykład na gitarze, od jakiegoś czasu w zespole z kolegami. Póki co ich występy są bardzo kameralne, ale wszystko przed nimi. Zawsze też trzeba zadbać o jakość brzmienia. Na https://rocktone.pl/c/2/przester-efekty-podlogowe.html są już takie profesjonalne efekty jak przestery.
Awatar użytkownika
willard
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2020, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: stres przed publicznością

Post autor: willard »

Do wszystkiego da się przyzwyczaić. Myślę, że do wystąpień publicznych także.
Awatar użytkownika
fritschkeira
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2020, 8:49

Re: stres przed publicznością

Post autor: fritschkeira »

Warto skorzystać z porady osób, które mają doświadczenie w tego typu wystąpieniach.
Awatar użytkownika
ymohr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: stres przed publicznością

Post autor: ymohr »

Są na to odpowiednie ćwiczenia. Wszystko przeczytasz na odpowiednich blogach w sieci.
Awatar użytkownika
julia
Posty: 86
Rejestracja: 28 sty 2020, 15:11

Re: stres przed publicznością

Post autor: julia »

Tak, ja też coś o tym słyszałam ale jeśli wiesz jak radzić sobie ze stresem to takie występy są wcale nie takie straszne. Ja kiedyś miałam taki problem ale teraz już mnie to nie stresuje
Pimkó

Re: stres przed publicznością

Post autor: Pimkó »

Robicie zakupy online? Wiem, że tutaj liceumxxms.edu.pl można znaleźć świetne akcesoria dla uczniów.
ODPOWIEDZ