Podróżowanie w ciąży

Gdzie najlepiej wypoczywać w naszym kraju? Dokąd jechać na wczasy? Gdzie spędzić ferie lub urlop?
Awatar użytkownika
Notli
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2019, 7:55

Podróżowanie w ciąży

Post autor: Notli »

Jestem w ciazy i zastanawiam się jak przedstawia się kwestia podrózowania. Czy podrózowanie w tym stanie jest bezpieczne ?
Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2019, 7:56

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Katarzyna »

W zwiazku z tym ze mieszkam poza granica PL to podrozowalam w ciazy. W 3 miesiacu lecielam samolotem z Norwegii z przesiadka w ta i z powrotem. Potem w 5 miesiacu samolotem i samochodem przez Szwecje. Wydaje mi sie ze wiele zalezy od psychiki. Mi nic nie bylo. ale jestem przyzwyczajona. Bardzo czesto latam.
Pierwszy raz z dzieckiem lecialam gdy mialo niespelna 3 miesiace. Potem jak mialo prawie 6 miesiecy to jechalismy samochodem. Daleka droga, ale corka byla bardzo zadowolona ze siedziala w pozycji polezacej i mogla widziec, ze wogole sie nie sprzeciwiala. Potem lecialam jak miala prawie 9 miesiecy.

Teraz jestem w kolejnej ciazy i w kwietniu lecimy do PL, bedzie to 3 miesiac. Pisze to dlatego zeby kobiety sie nie baly. Zalezy od nastawienia. Jezeli ktos sie boi i jest taka podroz wielkim wydarzeniem, co wiaze sie z ogromem emocji, to bym sie zastanowila. Ale jesli taka podroz nie robi wiekszego wrazenia i lekarz nie ma przeciwskazan, to czemu nie;-)

Zerknij sobie na ten blog parentingowy - znajdziesz tam wiele informacji na temat tego, co mozna w ciazy a czego nie.
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 385
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:19

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Ula »

A skoro już o ciąży mowa, to jak się do niej przygotowujecie? Czytacie sobie jakieś książki, czasopisma na ten temat? A może szukacie takiej wiedzy w internecie? Ja trafiłam ostatnio na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/10- ... darz-ciazy na tak zwany kalendarz ciąży wraz z opisem jej poszczególnych tygodni ;) Moim zdaniem jest całkiem fajny, a wiedza w nim zawarta jest wartościowa, więc polecam i Wam się z nim zapoznać ;)
Awatar użytkownika
teri
Posty: 176
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:54
Kontakt:

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: teri »

Niewątpliwie jest to problematyczne. Nie tylko bowiem może was dobić długie przebywanie w jednej pozycji, ale również brak dostępu do toalety. Po urodzeniu dziecka podróże też są problemowe, zwłaszcza, gdy karmimy piersią. Tutaj https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i ... ersia.html można sobie poczytać jak przestać. Macie tam wiele praktycznych porad.
Awatar użytkownika
leniwaa
Posty: 86
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:29

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: leniwaa »

ja sporo czytam ksiazek, poradnikow :) bo to moja pierwsza ciaza, wiec jestem ,,zielona'' :) rozwazam opcje bankowania krwi pepowinowej i trafilam na fajna wrzesniowa oferte w Diagnostyka Bank Komorek Macierzystych :) pogadam jeszcze z mezem ale jestem raczej pewna, ze sie zdecydujemy, zdrowie dziecka najwazniejsze
ODPOWIEDZ