Kierunek studiów

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
karmelka
Posty: 15
Rejestracja: 18 wrz 2019, 13:22

Kierunek studiów

Post autor: karmelka »

Co robić po ukończeniu liceum? Do jakiej szkoły się udać,nie mam zupełnie pomysłu.Może administracja,albo podatki? W grę wchodzi Warszawa.
Awatar użytkownika
Kukułka
Posty: 12
Rejestracja: 06 paź 2019, 15:15

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kukułka »

A może tak coś pomiędzy czyli stosunki międzynarodowe ?
Tak na prawdę to nikt ci nie powie co masz robić,czego masz się uczyć,sama musisz wiedzieć, a przynajmniej mieć jakiś zarys własnej przyszłości.Każda uczelnia sporo wniesie do twojego życia,każdy kierunek sprawi,że poszerzą się twoje horyzonty,zyskasz sporo wiedzy,ale musisz później umieć ją konstruktywnie wykorzystać,inaczej zmarnujesz tylko wiele lat.
Awatar użytkownika
Tymon
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2019, 0:14

Re: Kierunek studiów

Post autor: Tymon »

Kierując się rozsądkiem warto wybrać taki kierunek, który będzie nam przydatny względem znalezienia stabilnej pracy. Mówię Wam to szczerze, bo za młodu sam popełniłem błąd, poszedłem na filozofię i co...nic mi wartościowego ten dyplom nie dał. Dlatego później zacząłem praktycznie od nowa- logistyka. Teraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości kontynuuję na magisterskich- specjalność Zarządzania Logistyką. Jestem zatrudniony w swoim zawodzie, dlatego wiem, że warto i tym razem poszedłem właściwą drogą. Z ofertą uczelni szczerze polecam zaś się zapoznać: https://wwszip.pl/studia-magisterskie/ , a to dlatego że zarówno studia magisterskie jak i I stopnia można robić zaocznie albo w e-learningu, a więc swobodnie łącząc naukę z pracą. Kierunki też są ciekawe i wartościowe, adekwatne do dzisiejszego rynku pracy.
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 385
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:19

Re: Kierunek studiów

Post autor: Ula »

A czy oprócz studiów warto Waszym zdaniem robić sobie różne dodatkowe kursy i szkolenia? Jak sądzicie? Widziałam ostatnio ciekawą ofertę takich szkoleń na stronie http://kar-group.elk.pl/oferta/. Czy ktoś z Was miał wcześniej do czynienia z firmą szkoleniową Kar Group? I jak wrażenia?

prawidłowy poziom cukru
Awatar użytkownika
Marko33
Posty: 127
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:05

Re: Kierunek studiów

Post autor: Marko33 »

Pytanie tylko, co będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem w kontekście wyboru studiów. Moim zdaniem, dzisiaj wcale nie trzeba męczyć się na zwykłych studiach, bo ten trend już na szczęście przemija. Teraz na topie są takie uczelnie jak CKPiRB, które świadczą nawet zajęcia online. To niesamowicie wygodna opcja, sami się o tym przekonajcie.
Awatar użytkownika
Marko33
Posty: 127
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:05

Re: Kierunek studiów

Post autor: Marko33 »

Pytanie tylko, co będzie dla Was najlepszym rozwiązaniem w kontekście wyboru studiów. Moim zdaniem, dzisiaj wcale nie trzeba męczyć się na zwykłych studiach, bo ten trend już na szczęście przemija. Teraz na topie są takie uczelnie jak CKPiRB, które świadczą nawet zajęcia online. To niesamowicie wygodna opcja, sami się o tym przekonajcie.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2020, 16:10

Re: Kierunek studiów

Post autor: AbiUbu »

Fajnym pomysłem jest według mnie kierunek finanse i rachunkowość Kraków. W tym mieści znajduje się dużo firm rachunkowo-rozliczeniowych, więc już w trakcie studiów można się dostać na ciekawe praktyki, staże, a nawet liczyć na pracę.
Awatar użytkownika
rajskiptak5
Posty: 336
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:09

Re: Kierunek studiów

Post autor: rajskiptak5 »

Bez wątpienia, wybór studiów nie jest prosty. Jeśli jednak wiesz co jest dla Ciebie ważne i chcesz podążać w wyznaczonym przez siebie kierunku, nie warto się w tym temacie zatrzymywać. Polecam w takiej sytuacji https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/dzienn ... elewizyjne czyli studia dziennikarstwo Warszawa, jeśli ten obszar Cię ciekawi i planujesz z nim swoją przyszłość.
Awatar użytkownika
wlosomaniaczka
Posty: 26
Rejestracja: 14 lut 2020, 11:23

Re: Kierunek studiów

Post autor: wlosomaniaczka »

Warto pójść na studia, dla samego faktu nauki samodzielnego życia. Pokój dla studenta, Kraków i inne miasta-kilka metrów kwadratowych wystarczy. Utrzymamy się bez problemu z pracy dorywczej czy stypendium.
Awatar użytkownika
Studyjna
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2020, 11:31

Re: Kierunek studiów

Post autor: Studyjna »

Ja bardzo długo zastanawiałam się jakie studia wybrać na przyszłość :) po skończeniu liceum miałam mętlik w głowie... jednak po rozmowie ze starsza siostrą doszłam do wniosku czego chcę od życia! Zarządzanie studia zaoczne były dla mnie strzałem w 10! jestem na 2 roku i jestem mega zadowolona ze studiów na WSZiB!
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 58
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:05

Re: Kierunek studiów

Post autor: duff231 »

Ja myslalem nad jakimś kierunkiem lekarskim. Ostatnio nawet na http://www.e-kwarantanna.pl/ znalazłem artykuł dotyczący studiowania w Warszawie na tym kierunku. Wydaje mi się to nawet ciekawe.
Awatar użytkownika
adam-levine
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2020, 12:00

Re: Kierunek studiów

Post autor: adam-levine »

Zacznijmy, że studia - jak najbardziej na tak. Warto rozwijać się od początku w kierunku, który daje nam satysfakcję i kieruje do zawodu. Jednak nawet po magisterce warto wybrać dokształcający kierunek, taki jak zarządzanie w administracji publicznej studia podyplomowe dzięki którym można odnaleźć się bez problemu w administracji
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 54
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:35

Re: Kierunek studiów

Post autor: foxi »

Wybór kierunku studiów to w zasadzie bardzo prosta sprawa.Zadaj sobie pytanie co chcesz w życiu robić (gdzie pracować ) i ile chcesz zarabiać. Odpowiadając sobie na takie pytania bez problemu wybierzesz właściwy kierunek studiów .Może się też okazać ,że już pracujesz na przykład w kancelarii prawniczej i jest to właśnie to chcesz w przyszłości robić to w takiej sytuacji zaoczne studia prawnicze to będzie właściwy wybór - by nie przerywać pracy.

pistolet na race
Gosia88

Re: Kierunek studiów

Post autor: Gosia88 »

Potrzebujesz konkretnego zastrzyku wiedzy, umiejętności i przygotowania, aby móc działać na wyznaczonym obszarze biznesu? Na pewno studia magisterskie w Wałbrzychu https://www.ans.edu.pl/ są dobrym rozwiązaniem dla osób ambitnych i nastawionych na przyszłość i działanie. To bardzo ważne, aby móc wybrać jak najlepsze i najmocniej dopasowane działanie do swoich potrzeb.
Laluna

Re: Kierunek studiów

Post autor: Laluna »

Jeśli ktoś nie ma sprecyzowanego kierunku studiów, to może szkoła policealna https://www.collegium.com.pl/ Collegium oferuje różnorodne programy nauczania, które umożliwiają uczniom wybór ścieżki, która najlepiej odpowiada ich zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym.
Polonsky22

Re: Kierunek studiów

Post autor: Polonsky22 »

Jak się na to zapatrujecie?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Becia7

Re: Kierunek studiów

Post autor: Becia7 »

Dla osób zainteresowanych karierą w komunikacji i mediach, studiowanie pr w polsce jaka praca? może być świetnym punktem wyjścia. Na https://wseh.pl/pl/aktualnosci/jak-rozp ... tions.html znajdują się informacje o tym, jak edukacja w tym obszarze może przekładać się na przyszłe zatrudnienie. Ciekawą opcją są studia, które oferują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne doświadczenie w branży.
ODPOWIEDZ