Leczenie alkoholizmu

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 77
Rejestracja: 10 lut 2020, 14:58

Leczenie alkoholizmu

Post autor: magdap »

Dzień dobry, czy leczenie alkoholizmu Kraków przynosi spodziewane efekty?
Awatar użytkownika
russell86
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2020, 19:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: russell86 »

Alkoholizm to poważna choroba, wymaga długiego leczenia, na które trzeba być gotowym.
Awatar użytkownika
KamilTurysta
Posty: 187
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:16

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: KamilTurysta »

russell86 pisze: ↑19 cze 2020, 19:32 Alkoholizm to poważna choroba, wymaga długiego leczenia, na które trzeba być gotowym.
To prawda, z alkoholizmem nie ma żartów, dlatego od razu jak obawiacie się, że nadużywacie alkohol, powinniście udać się na sprawdzoną terapię. Świetny ośrodek leczenia alkoholizmu możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/. Dodatkowo krajobrazowa okolica tego ośrodka na pewno przyczyni się do bardziej komfortowego pobytu i leczenia.
Awatar użytkownika
immanuel09
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2020, 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: immanuel09 »

Nieoceniona może okazać się pomoc psychologa lub psychiatry.
Awatar użytkownika
nayeli.pagac
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 16:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: nayeli.pagac »

Takie leczenie może być bardzo ciężkie i długie, wymaga ogromnego poświęcenia.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2020, 15:47

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: Kaja »

Alkoholizm to podstępna choroba, z pewnością pierwsze pozytywne skutki otrzymamy gdy uświadomimy chorej osobie jej problem. Odpowiednia opieka medyczna/ terapeutyczna również odgrywa kluczową rolę. Ośrodek Terapii Wiosenna sprawdza się doskonale w leczeniu uzależnień od alkoholu. Znajduje się nieopodal Krakowa i wyleczył już wielu ludzi zmagających się z różnego typu uzależnieniami.
Awatar użytkownika
minionka
Posty: 97
Rejestracja: 08 sie 2019, 9:22

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: minionka »

No to moze warto byloby porozmawiac z osoba uzalezniona i namowic ja na terapie? wiem, ze mojemu tacie bardzo pomogla taka terapia w osrodku Tratwa w Wisle. Nawet l4 mu tam bez problemu wystawiali, ale co najwazniejsze pomogli mu wyjsc z nalogu

pepco olkusz gazetka
Awatar użytkownika
drema
Posty: 60
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:57

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: drema »

Alkoholizm to duży problem w Polsce. Jesteśmy raczej skłonni go nadużywać, być może siedzi to w genach. Niestety, nie jesteśmy skłonni się z tego leczyć, mimo że są takie miejsca jak ośrodek Forest w Sępólnie Krajeńskim, gdzie możemy to zrobić. Powiem więcej - tam możemy się nawet udać na mały odpoczynek poza terapią. Więcej na ich stronie.
Awatar użytkownika
Erita
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:40

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: Erita »

No właśnie w Krakowie mogę polecić bardzo dobry ośrodek Terapie Tu i Teraz https://alkoholizm.org.pl wiem, że pracują tam świetni specjaliści, z odpowiednim podejściem, przede wszystkim z powołaniem. Ośrodek jest też pięknie położony.
Zonko

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: Zonko »

Aby leczenie alkoholizmu było skuteczne warto wybrać odpowiedni ośrodek a także samemu chcieć pokonać nałóg. W ośrodku Detoks Fenix pacjent otrzymuje fachową opiekę i pomoc wykwalifikowanego personelu medycznego, wsparcie terapeutyczne oraz możliwość leczenia za pomocą specjalnych blokerów hamujących chęć sięgnięcia po alkohol. Uważam, że ten ośrodek jest jednym z najlepszych w kraju.

przewód telekomunikacyjny
Awatar użytkownika
monana
Posty: 126
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:53

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: monana »

Ośrodek ważna rzecz, ale na tym się nie kończy. Osoba wychodząca z alkoholizmu wymaga ciągłej terapii pod okiem specjalistów. Dlatego na każdym etapie leczenia warto skorzystać z poradni jak ta https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/ , gdzie dostępni są psychiatrzy i psychologowie. Wiedzą jaką formę terapii zaproponować, by była skuteczna i pomagała w powrocie do trzeźwości.
Awatar użytkownika
monczika
Posty: 161
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:48

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: monczika »

Celem detoksu jest przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego oraz złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków gwałtownego odstawienia alkoholu. Polecam zajrzeć na stronę https://www.medycznydetox.pl/ aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
kokośka

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: kokośka »

Ambulatoryjna terapia behawioralna obejmuje szeroki wachlarz programów dla pacjentów, którzy regularnie odwiedzają terapeutę behawioralnego zdrowia. Stacjonarne placówki lecznicze mogą stosować różnorodne podejścia terapeutyczne, a ich celem jest przede wszystkim pomoc pacjentowi w prowadzeniu po leczeniu stylu życia wolnego od alkoholu. Najtrudniejsze jest określenie, kiedy powinno się rozpocząć leczenie alkoholizmu.
koleżka

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: koleżka »

Warto jest poszukać takiej pomocy zanim dojdzie do jakiejś tragedii. Mój kumpel niestety nie zdążył i do teraz ma problemy prawne. Kancelaria adwokacka Wojas Pawlak już od roku próbuje mu pomóc. Wiadomo jak to jest u nas w kraju - nikomu się nie spieszy z rozstrzygnięciem spraw.
mikka

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: mikka »

Myślę, że skoro jesteśmy przy tym temacie, to warto wspomnieć chociażby o wszywce alkoholowej, która doskonale się sprawdza w
terapii. Tutaj https://wszywka-poznan.pl/wszywka-alkoh ... olice.html możecie więcej dowiedzieć się w tym temacie, ale według mnie warto postawić na tą opcję. Nie wiem czy jest coś bardziej skutecznego.
ODPOWIEDZ