szkoła makijażu

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
świetlana62
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 10:46

szkoła makijażu

Post autor: świetlana62 »

Jaka szkoła makijażu w Warszawie jest naprawdę godna polecenia? Chciałabym zajmować się kiedyś stylizacją kobiet. Robić makijaże okolicznościowe: ślubny, wieczorowy, imprezowy itp. Bardzo mi się podoba tego typu praca. Tylko nei wiem czy wystarczy chcieć, czy jednak lepiej skończyć jakąś dobrą szkołę. Co możecie polecić? Jaka szkoła będzie dla mnie najlepsza?
Jolaska

Re: szkoła makijażu

Post autor: Jolaska »

Zastanawiałam się kiedyś nad tym, do jakiej szkoły makijażu się udać. Skończyło się na tym, że miałam tyle zleceń, że na szkołę zabrakło czasu. W sumie nie narzekam, bo potrafię bardzo dużo i moje klientki to doceniają. Może nie mam dyplomu itp., ale zleceń mi nie brakuje. I pomyśleć, że zaczynałam od internetowych tutoriali, takich jak ten https://boskamatka.pl/makijaz-wieczorow ... cal/b_oiaq. Mimo że były to proste do wykonania makijaże, to dzięki nim nabrałam bardzo dużo wprawy. Potem zaczęły się drobne zlecenia od znajomych, rozeszło się dalej i tak już pięć lat. Uważam, że szkoły makijażu to super sprawa, bo dają możliwość pracy z osobami, które bardzo dobrze znają różne techniki i są w stanie nauczyć pracy w każdym detalu. Pewnie gdybym miała możliwość tych kilka lat temu, to z chęcią poświęciłabym czas na naukę w takich miejscach. Jednak uważam, że szkoły takie to nie jest konieczność. Wszystko zależy od tego, czy ma się pasję i talent, a także chęć do pracy. Co mi po szkole, gdy nie mam ochoty doskonalić swoich umiejętności poza nią? Mam czasem wrażenie, że osoby z wykształceniem w tym kierunku troszkę deprecjonują wartość doświadczenia, takie jak moje. Miałam styczność z kilkoma osobami z branży, które bardzo lekceważąco podeszły do mnie i mojej pracy, mimo, że efekty były doceniane przez innych. Mam nadzieję, że z czasem zacznie się to zmieniać, bo mam koleżankę, która dopiero się uczy (tak jak ja - zbierając doświadczenia) i widzę, że dziewczyna ma do tego dryg. Nie chciałabym, aby spotkały ją podobnie nieprzyjemne sytuacje.
Paula 898

Re: szkoła makijażu

Post autor: Paula 898 »

W szkole makijażu istnieje wiele aspektów, które warto zgłębiać i uczyć się, aby zdobyć solidne podstawy i umiejętności w dziedzinie makijażu. Oto kilka kluczowych obszarów, które często są uwzględniane w programie nauczania szkół makijażu. Postawą powinna być umiejętność odkrycia, jakim typem urody jest klientka (więcej o tym tutaj https://agatatomalla.pl/jakie-sa-typy-u ... wdz/b_tizj). Poznanie podstawowych zasad i harmonii kolorów w makijażu jest kluczowe. Należy nauczyć się rozpoznawać tonację skóry, podstawowe kolory i jak je łączyć, aby uzyskać pożądane efekty. Ważne jest poznanie różnych produktów do makijażu, takich jak podkłady, korektory, cienie, róże, pomadki, itp., oraz jakie narzędzia i pędzle są używane do aplikacji. Należy nauczyć się różnych technik aplikacji i umiejętności manipulacji narzędziami. Makijaż może być jeszcze bardziej efektywny, jeśli poprzedzony jest odpowiednią pielęgnacją skóry. Warto uczyć się o różnych typach skóry, oczyszczaniu, nawilżaniu, zabezpieczaniu przed słońcem i innych podstawowych zasadach pielęgnacji skóry. Umiejętność podkreślania i kształtowania rysów twarzy jest ważna w makijażu. Należy nauczyć się różnych technik konturowania, oświetlania, modelowania brwi, podkreślania kości policzkowych itp. Szkoła makijażu często uczy również różnych stylów makijażu odpowiednich na różne okazje, takie jak dzienny makijaż, wieczorowy makijaż, makijaż ślubny, makijaż sceniczny czy makijaż fotograficzny. Uczniowie powinni poznać różne techniki i trendy, aby móc dostosować makijaż do danej sytuacji. Ważne jest nauczenie się analizowania kształtu i proporcji twarzy oraz określania, jakie techniki i style makijażu najlepiej pasują do konkretnej osoby. Umiejętność dostosowywania makijażu do różnych typów urody i cech twarzy jest niezwykle cenna.
Sandra

Re: szkoła makijażu

Post autor: Sandra »

Zastanawiasz się, jak profesjonalistki osiągają perfekcyjną kreskę na oku każdego dnia? Tajemnica tkwi w nauce odpowiednich technik i ciągłym doskonaleniu umiejętności. Aby dowiedzieć się więcej i poznać konkretne kroki prowadzące do osiągnięcia idealnego efektu, polecam zajrzeć na stronę https://aruba.rzeszow.pl/idealna-kreska ... k-po-kroku i zapoznać się z poradami.
Sonia

Re: szkoła makijażu

Post autor: Sonia »

Dla osób, które wolą naturalnie wyglądające brwi, kredki do brwi są idealnym wyborem. Pozwalają na delikatne podkreślenie brwi, dając efekt bardziej naturalny niż tradycyjne pomadki czy cienie. W ofercie https://innsi.pl/Kredki-i-pomady można znaleźć kredki z delikatnymi pigmentami, które idealnie imitują naturalne włosy brwi, zapewniając subtelny i naturalny wygląd.
ODPOWIEDZ