Woda utleniona na ból gardła?

Zbiór rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dodać swój post? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Dziunia
Posty: 61
Rejestracja: 14 sty 2019, 9:53

Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: Dziunia »

Hej, czy płukanka z wody utlenionej pomoże na ból gardła? Nie mam w domu żadnych tabletek i nie bardzo mogę się teraz dostać do apteki. Wodę utlenioną mam i kojarzy mi się, że kiedyś babcia mi o takim sposobie mówiła, ale nie wiem czy coś mi się nie pomyliło…
Awatar użytkownika
PatrycjaKolinko
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:52

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: PatrycjaKolinko »

Nigdy jeszcze nie próbowałam, ale czytałam o tym w takiej książce o wodzie utlenionej, ale nie pamiętam tytułu…
Awatar użytkownika
Dziunia
Posty: 61
Rejestracja: 14 sty 2019, 9:53

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: Dziunia »

No ale czy to nie zaszkodzi?
Awatar użytkownika
PatrycjaKolinko
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:52

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: PatrycjaKolinko »

Nie, w tej książce było tylko napisane, że bodajże łyżka wody utlenionej na pół szklanki wody zwykłej.
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 385
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:19

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: Ula »

Ja, kiedy tylko zaczynam odczuwać jakiś ból, stosuję octenisept do płukania gardła. I najczęściej jest tak, że po dwóch dniach zapominam, że gardło mnie bolało :) Octenisept działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, więc pozwala zwalczyć infekcję na początku jej rozwoju :)
Awatar użytkownika
McCroskey
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:32

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: McCroskey »

Zalet i wad tego jest na pewno dużo. Ciężko się tutaj określić dokładnie.
Bo nic tak nie myli jak zmysły.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 63
Rejestracja: 31 mar 2019, 8:33

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: kasiunia »

Woda utleniona ból gardła ? Powiem szczerze pierwszy raz o czymś takim słyszę.Wiem natomiast ,że właściwości wody utlenionej są przeceniane i znalazłam informację dlaczego nie można używać wody utlenionej - właśnie.Więc warto poczytać i posłuchać fachowców, expertów - czyli ludzi związanych z medycyną a nie powielać mity przekazywane z pokolenia na pokolenie. pzdr

nierówna praca silnika matiz
Awatar użytkownika
Lott
Posty: 79
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:09

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: Lott »

A słyszeliście kiedyś i sterylizacji o wody lampami UV? Jest to bardzo ciekawa kwestia i dużo dowiedziałem się o tym stąd http://prostozkranu.pl/blog/jak-dziala- ... -osmozy-n6 .
Uwielbiam to uczucie nadchodzącego zatracenia się w nieważkości.
Awatar użytkownika
pusia
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2019, 15:10

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: pusia »

na pewno jest to jeden z tych sposób które są skuteczne. Ale czy wiecie jak dokładnie przygotować taką mieszankę oraz jakie są inne domowe sposoby radzenia sobie z infekcjami gardła to na https://tantumverde.pl/blog/jak-radzic- ... amy-ustnej można poczytać
Awatar użytkownika
abra
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:40

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: abra »

Nie mam tu wiedzy, bo mnie to mnie interesuje. Mam nadzieję, że inni tu coś pomogą.
Gdy jesteś potworem ludzie dziękują ci za każdym razem, gdy zachowasz się jak człowiek
Awatar użytkownika
teri
Posty: 176
Rejestracja: 27 maja 2019, 19:54
Kontakt:

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: teri »

Jeśli męczy was infekcja gardła, to tutaj https://conagardlo.pl/ warto sobie zerknąć i poczytać na ten temat. Nie mam przekonania do wody utlenionej. Myślę, że warto wybierać skuteczne sposoby, które szybko działają i przynoszą ulgę. Pomyślcie koniecznie o tym. Nikt nie lubi być chorym, a ból gardła utrudnia normalne funkcjonowanie. Czasem bowiem nawet nie można normalnie mówić, a to jest mega problem.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 14
Rejestracja: 16 cze 2020, 23:14

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: Majka »

Uważam, że przede wszystkim trzeba sprawdzić, co jest przyczyną takiego bólu. Bo mogą być to afty w gardle sama miałam jakiś czas temu ten problem i faktycznie, powodowało to spory dyskomfort.
Awatar użytkownika
passa
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2019, 13:59

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: passa »

Słyszałam żeby stosować wodę utlenioną na ból gardła bardzo dawno temu. Teraz już tego raczej nikt nie propaguje. Szybciej Octenisept się sprawdzi. Moja Pani doktor mi powiedziała o jego pozytywnym działaniu na infekcje w obrębie jamy ustnej. Można naprawdę szybko się uporać z bólem gardła i stanem zapalnym.
Awatar użytkownika
maksi9020
Posty: 87
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:15

Re: Woda utleniona na ból gardła?

Post autor: maksi9020 »

Pierwszy raz słyszę o takim sposobie i nie wydaje mi się być ani dobry, ani skuteczny. Na Twoim miejscu psiknąłbym gardło Octteniseptem. To wygodniejszy sposób i znacznie bezpieczniejszy, a do tego działa - sam sprawdzałem! Szybko przyniesie ulgę nawet w bardzo intensywnym bólu gardła.
ODPOWIEDZ