problem z dzieckiem

Jak się relaksować? Gdzie najlepiej wypoczywać? Porady, dyskusje, opinie.
Awatar użytkownika
sandyy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2020, 9:15

problem z dzieckiem

Post autor: sandyy »

Może ktoś tutaj miał albo ma podobny problem i coś podpowie, moje prawie 8 letnie dziecko od paru miesięcy ma problem z moczeniem się, zdarza się to raz na tydzień, może rzadziej i tylko w nocy :( jak mu pomóc?
Awatar użytkownika
Erita
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:40

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Erita »

A możesz powiedzieć coś więcej? Jak długo to trwa? Czy od czasu kiedy odstawiałaś dziecko od pieluch? Rozmawiałaś o tym z pediatrą?
Awatar użytkownika
sandyy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2020, 9:15

Re: problem z dzieckiem

Post autor: sandyy »

Od pieluch to już z 5 lat temu odstawione, pediatra zlecił badania moczu, krwi, to zrobiliśmy i nic z tego nie wynikło. Pilnuję żeby nic nie pił przed spaniem, żeby też zobił siku i już nie mam pomysłu co innego zobić
Awatar użytkownika
filharmonia
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:16

Re: problem z dzieckiem

Post autor: filharmonia »

Jest taka fajna strona www.suchyporanek.pl pediatra mi polecała, kiedy miałam z dzieckiem dokładnie ten sam problem. Poza tym na pewno warto zrobić badania, moze to być infekcja, jakas wada fizjologiczna, może na tle nerwowym?
Awatar użytkownika
Erita
Posty: 60
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:40

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Erita »

No właśnie z tego co ja kojarzę, przy problemach z moczeniem nocnym akurat stres jest bardzo rzadko główną przyczyną. O suchym poranku też słyszałam, warto tam zajrzeć.
Awatar użytkownika
filharmonia
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:16

Re: problem z dzieckiem

Post autor: filharmonia »

No tak, ale jeśli już się wykluczy inne przyczyny, to i tę psychologiczną warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
KamilTurysta
Posty: 187
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:16

Re: problem z dzieckiem

Post autor: KamilTurysta »

Witam,moje dziecko od wrzesnia idzie do szkoly i poszukuje da niego odpowiedniego bidonu. Ma problem z normalnym piciem,wiec wolałabym wybrać coś ze słomką. Czy wasze dzieci mialy rowniez problemy z piciem z butelki? Co sądzicie o tych bidonach https://home-you.com/pl/kuchnia/kawa-he ... -ze-slomka ? Są dobrej jakosci?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 245
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:05

Re: problem z dzieckiem

Post autor: mczay »

No słuchajcie moje dziecko miało niedawno dziwne objawy, nudności, osłabienie, bóle brzucha, po pójściu na badania do lekarza okazało się że ma rotawirusa. To poważna sprawa, tutaj https://apteline.pl/artykuly/rotawirusy ... italizacja możecie po tym poczytać, występuje on dość często, u osób starszych i właśnie dzieci.
Awatar użytkownika
sandyy
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2020, 9:15

Re: problem z dzieckiem

Post autor: sandyy »

dzięki za wszystkie porady, stosowałyście może alarm wybudzeniowy u swoich dzieci?
Awatar użytkownika
filharmonia
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:16

Re: problem z dzieckiem

Post autor: filharmonia »

Osobiście nie stosowałam, nie było potrzeby, ale znam wiele osób, którym pomógł. Myślę, że warto na ten temat porozmawiać z lekarzem
Awatar użytkownika
monana
Posty: 126
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:53

Re: problem z dzieckiem

Post autor: monana »

Koniecznie musisz iść z dzieckiem do pediatry. Zbada malucha, zrobi testy i będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę. Jeśli nie wiesz gdzie szukać takich specjalistów - zadzwoń tu https://cmp.med.pl/cmp-wola/pediatra/ . Wiem, że w tym centrum znajdziesz pomoc. Dysponują doświadczoną i wykształconą kadrą.
młodka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: młodka »

podpinam się pod wątek, syn w tym roku poszedł do szkoły i w zasadzie od października co jakiś czas moczy łóżko, już ie wiem co robić, badania moczu, morfologia wyszły ok, lekarz ni widzi przyczyny nie wiem do kogo się udać, bo mam wrażenie ze problemsię pogłębia
fłoa

Re: problem z dzieckiem

Post autor: fłoa »

młodka pisze: ↑15 mar 2021, 23:39 podpinam się pod wątek, syn w tym roku poszedł do szkoły i w zasadzie od października co jakiś czas moczy łóżko, już ie wiem co robić, badania moczu, morfologia wyszły ok, lekarz ni widzi przyczyny nie wiem do kogo się udać, bo mam wrażenie ze problemsię pogłębia
zaglądałaś na suchy poranek? https://suchyporanek.pl/ polecam, to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat moczenia się u dzieci
Ireś

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Ireś »

fłoa pisze: ↑20 kwie 2021, 16:46 zaglądałaś na suchy poranek? https://suchyporanek.pl/ polecam, to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat moczenia się u dzieci
Dzięki za polecenie tej strony! Nie miałam pojęcia, że istnieje takie miejsce, które będzie się skupiać konkretnie na tym problemie. Zauważyłam, że jest tam też aplikacja, orientujesz się może, czy ona jest płatna?
fłoa

Re: problem z dzieckiem

Post autor: fłoa »

aplikacja jest bezpłatna, można sobie w niej robić zapiski na temat suchych, mokrych nocy, tego ile dziecko piło, dla mnie to wygodniejsza forma niż papierowa, łatwie mi systematycznie zapisywać ____________________________________________________________________________________
Łatka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Łatka »

sandyy pisze: ↑29 kwie 2020, 15:35 dzięki za wszystkie porady, stosowałyście może alarm wybudzeniowy u swoich dzieci?
Ja stosowałam, a co chcesz wiedzieć? Nam bardzo pomógł wyjść z problemu moczenia, na początku myślałam, że ciężko będzie się dziecku przystosować, ale było całkiem dobrze. Przede wszystkim regularne stosowanie przynosi efekty.
Rożka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Rożka »

Łatka pisze: ↑27 kwie 2021, 14:36 Ja stosowałam, a co chcesz wiedzieć? Nam bardzo pomógł wyjść z problemu moczenia, na początku myślałam, że ciężko będzie się dziecku przystosować, ale było całkiem dobrze. Przede wszystkim regularne stosowanie przynosi efekty.
Wiecie co, ja też myślę o tym alarmie wybudzeniowym, ale szczerze trochę się obawiam tego urządzenia, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort.
Łatka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Łatka »

Rożka pisze: ↑20 maja 2021, 15:32
Łatka pisze: ↑27 kwie 2021, 14:36 Ja stosowałam, a co chcesz wiedzieć? Nam bardzo pomógł wyjść z problemu moczenia, na początku myślałam, że ciężko będzie się dziecku przystosować, ale było całkiem dobrze. Przede wszystkim regularne stosowanie przynosi efekty.
Wiecie co, ja też myślę o tym alarmie wybudzeniowym, ale szczerze trochę się obawiam tego urządzenia, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort.
nie zauważyłam żeby jakiś dyskomfort dziecko odczuwało, szybko się przyzwyczaiło

obudowa wanny ytongiem
Fiołka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Fiołka »

Łatka pisze: ↑25 maja 2021, 20:01
Rożka pisze: ↑20 maja 2021, 15:32
Łatka pisze: ↑27 kwie 2021, 14:36 Ja stosowałam, a co chcesz wiedzieć? Nam bardzo pomógł wyjść z problemu moczenia, na początku myślałam, że ciężko będzie się dziecku przystosować, ale było całkiem dobrze. Przede wszystkim regularne stosowanie przynosi efekty.
Wiecie co, ja też myślę o tym alarmie wybudzeniowym, ale szczerze trochę się obawiam tego urządzenia, że dziecko będzie odczuwało dyskomfort.
nie zauważyłam żeby jakiś dyskomfort dziecko odczuwało, szybko się przyzwyczaiło
A możecie napisać po jakim czasie stosowania alarmu można tak realnie liczyć na pierwsze efekty, a później całkowicie wyjść z problemu moczenia?
miśka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: miśka »

Fiołka pisze: ↑26 maja 2021, 8:50
A możecie napisać po jakim czasie stosowania alarmu można tak realnie liczyć na pierwsze efekty, a później całkowicie wyjść z problemu moczenia?
Pierwsze efekty to zwykle kwestia kilku tygodni, a cała kuracja trwa około 3 miesięcy. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.
Łatka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Łatka »

miśka pisze: ↑30 maja 2021, 0:55
Fiołka pisze: ↑26 maja 2021, 8:50
A możecie napisać po jakim czasie stosowania alarmu można tak realnie liczyć na pierwsze efekty, a później całkowicie wyjść z problemu moczenia?
Pierwsze efekty to zwykle kwestia kilku tygodni, a cała kuracja trwa około 3 miesięcy. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.
A gdzie ten alarm wybudzeniowy można dostać? Trzeba najpierw skonsultować to z lekarzem czy na własną rękę też można kupić?
Żuraw

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Żuraw »

Łatka pisze: ↑24 cze 2021, 12:21
A gdzie ten alarm wybudzeniowy można dostać? Trzeba najpierw skonsultować to z lekarzem czy na własną rękę też można kupić?
Zależy - możesz kupić na pewno w sklepie medycznym, zarówno online jak i stacjonarnie, warto popytać. Ja akurat kupowałam przez internet. Można również zapytać a aptece:)
Agrestowa_ż

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Agrestowa_ż »

Żuraw pisze: ↑29 cze 2021, 22:23
Łatka pisze: ↑24 cze 2021, 12:21
A gdzie ten alarm wybudzeniowy można dostać? Trzeba najpierw skonsultować to z lekarzem czy na własną rękę też można kupić?
Zależy - możesz kupić na pewno w sklepie medycznym, zarówno online jak i stacjonarnie, warto popytać. Ja akurat kupowałam przez internet. Można również zapytać a aptece:)
Polecacie jakiś konkretny model tego alarmu? Nie znam się wcale na tym , nawet nie wiedziałabym na co zwracać uwagę, a chcę zakupić jak najszybciej, bo na wizytę u lekarza jeszcze trochę poczekam.
Kańka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Kańka »

Agrestowa_ż pisze: ↑30 lip 2021, 8:12
Polecacie jakiś konkretny model tego alarmu? Nie znam się wcale na tym , nawet nie wiedziałabym na co zwracać uwagę, a chcę zakupić jak najszybciej, bo na wizytę u lekarza jeszcze trochę poczekam.
Szczerze powiem, że ja kupiłam jeden z tańszych, z tych, które wyskoczyły mi po wpisaniu w google hasła "alarm wybudzeniowy" i wydaje mi się, że sprawdza się bardzo dobrze, chyba mamy już z synkiem pierwsze sukcesy :)
Baśka43

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Baśka43 »

Mówi się, że im dziecko starsze tym więcej kłopotów i niestety coś w tym jest. Zawsze starałam się być dobrą matką i wychować mojego syna jak najlepiej jednak gdy poszedł do technikum to zaczął eksperymentować z narkotykami a ja biję się w pierś że zauważyłam zbyt późno. Na szczęście udało się namówić go na terapię a w ośrodku Forest otrzymał fachową opiekę,
wałencja

Re: problem z dzieckiem

Post autor: wałencja »

Kańka pisze: ↑31 lip 2021, 15:46
Agrestowa_ż pisze: ↑30 lip 2021, 8:12
Polecacie jakiś konkretny model tego alarmu? Nie znam się wcale na tym , nawet nie wiedziałabym na co zwracać uwagę, a chcę zakupić jak najszybciej, bo na wizytę u lekarza jeszcze trochę poczekam.
Szczerze powiem, że ja kupiłam jeden z tańszych, z tych, które wyskoczyły mi po wpisaniu w google hasła "alarm wybudzeniowy" i wydaje mi się, że sprawdza się bardzo dobrze, chyba mamy już z synkiem pierwsze sukcesy :)
i jak ci się ten alarm sprawdza?? Chyba sama się zdecyduję na zakup takiego urządzenia, bo j€ż nie mam pomsłu jak synkowi pomóc, mocz sie od paru miesięcy
Iśka

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Iśka »

wałencja pisze: ↑22 sie 2021, 12:43
Kańka pisze: ↑31 lip 2021, 15:46
Agrestowa_ż pisze: ↑30 lip 2021, 8:12
Polecacie jakiś konkretny model tego alarmu? Nie znam się wcale na tym , nawet nie wiedziałabym na co zwracać uwagę, a chcę zakupić jak najszybciej, bo na wizytę u lekarza jeszcze trochę poczekam.
Szczerze powiem, że ja kupiłam jeden z tańszych, z tych, które wyskoczyły mi po wpisaniu w google hasła "alarm wybudzeniowy" i wydaje mi się, że sprawdza się bardzo dobrze, chyba mamy już z synkiem pierwsze sukcesy :)
i jak ci się ten alarm sprawdza?? Chyba sama się zdecyduję na zakup takiego urządzenia, bo j€ż nie mam pomsłu jak synkowi pomóc, mocz sie od paru miesięcy
Ja też kupiłam jeden z tańszych modeli i od tygodnia testujemy. Jakieś nawet pierwsze sukcesy są :) Ale na pewno potrzeba jeszcze czasu
Aniołek

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Aniołek »

Akurat jeśli chodzi o tego typu kwestie, to na pewno powinniście już teraz zainteresować się tym, co faktycznie mogłoby okazać się najkorzystniejsze w kontekście poprawy stanu zdrowia dziecka. Na przykładzie informacji z https://lekarzebezkolejki.pl/specjaliza ... e/radiolog dobrze widać, gdzie możecie dzisiaj szukać odpowiednich specjalistów dla siebie. To bardzo ważny aspekt, więc koniecznie weźcie to pod uwagę.
Olszał53

Re: problem z dzieckiem

Post autor: Olszał53 »

W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć ręczników. Ręczniki dla niemowląt kupiliśmy tutaj https://poofi-shop.com/pl/14-reczniki. Można je założyć najpierw na siebie jak fartuszek żeby później wygodnie i sprawnie owinąć nim maluszka. Do tego mają kapturki żeby maluch nie tracił ciepła głową. Wszystkie są uszyte z materiałów posiadających certyfikat bezpieczeństwa tzn moga mieć kontakt ze skórą niemowląt.
marysiaa

Re: problem z dzieckiem

Post autor: marysiaa »

Tak, to jest pewne, że warto mieć pod ręką dobrego pediatrę z którym zawsze możecie się skonsultować w razie problemu itd. Tutaj https://www.casaforall.pl/pediatra-to-skarb/ też możecie dowiedzieć się gdzie szukać dobrego pediatrę... A także jaka jest rola takiego specjalisty?
ODPOWIEDZ