Podróżuj autostopem

W dzisiejszych czasach, kiedy większość granic jest otwartych, a chęć ludzi do podróżowania nie słabnie, wielu stara się szukać jak najkorzystniejszych rozwiązań, aby zwiedzić wymarzone miejsca.
Jeśli dobrze poszukać, można znaleźć mnóstwo bardzo tanich opcji, tj. bilety lotnicze, noclegi czy całe wycieczki. Najczęściej jednak są to oferty planowane na odległe miesiące. Zatem, o ile cenimy sobie wolność, warto przemyśleć wyprawę autostopem.

Zapewne wielu z nas wzdryga się od razu na samą myśl: „to szaleństwo!”, „to niebezpieczne!”. Naturalnie, trzeba liczyć się ze wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie mogą nas czekać podróżując autostopem.
Pierwsza zasada: trzeba tego naprawdę chcieć. Inaczej, nikt ani nic nas nie przekona, że to może być dobry pomysł. Jedynie wtedy, przygotowani na wszystkie okoliczności, będziemy w stu procentach czerpać radość z tego doświadczenia.

Podróżując autostopem możemy poczuć się wolni – czy chcemy zabrać się z tym kierowcą czy poczekać na następnego? Rezerwując bilety lotnicze niestety nie mamy takiej możliwości.”Łapanie okazji” to odważny ruch, ale ma on wiele zalet. Poznamy wielu nowych ludzi, zawiążemy znajomości, które być może zaowocują w przyszłości. Należy pamiętać, że jest to sposób podróżowania ludzi otwartych, gotowych na skrajne sytuacje, czasem nawet wielogodzinne oczekiwania na uprzejmego kierowcę. Warto zastanowić się, na ile cenimy sobie swoją wygodę, a na ile pragniemy nowej, wspaniałej przygody, a nawet cennego życiowego doświadczenia.

5 Comments Add yours

 1. Ela pisze:

  Jeździłam autostopem po wielu różnych krajach i przyznam, że były to świetne przygody. Nie ma czego się bać! Jeździłam sama albo z przyjaciółką. Dodam, że jestem blondynką. Nigdy nic mi się nie stało 🙂

  1. Daria pisze:

   Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności wszystko jest dla ludzi. Warto o tym pamiętać. Moim zdaniem autostop to bardzo fajna sprawa i świetna przygoda. Najlepiej chyba jednak jeździć w parze mieszanej.

   http://konicaminolta-com.pl/

 2. Robert pisze:

  Autostop to ciekawa opcja dla studentów. Potem się z tego już wyrasta. Ale wspomnienia pozostają i to jest najważniejsze. Ja takie podróże świetnie wspominam.

 3. Zuzka pisze:

  A nie uważacie, że w dzisiejszych czasach trochę strach jeździć na stopa? Nigdy nie wiemy do kogo wsiadamy… A z tymi emigrantami ostatnio różnie bywa.

  1. Paulina pisze:

   To prawda. Ja bym się bała. Nigdy nie wiesz do jakiego auta wsiadasz i kto jest w środku. Dlatego wolę latać samolotami.


   http://profesjonalnadrukarnia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *