Wyprawa w góry

Polskie góry to wymarzone miejsce na wakacje czy choćby krótki wypad i przyzna to każdy, kto miał z nimi do czynienia chociaż raz. Mimo że część z nich przeżywa lekkie oblężenie turystów, to wciąż nietrudno znaleźć obszary, gdzie jest ich bardzo mało i w rezultacie nie są one tak silnie skomercjalizowane.

Wyprawa w góry – co zabrać?

Podczas wyprawy w góry można robić wiele różnorodnych rzeczy. Najlepiej wybrać się w nie w takim okresie, kiedy sezon turystyczny jeszcze się nie zaczął albo już powoli się kończy, a więc marzec-kwiecień lub wrzesień-październik. W ten sposób zapewnimy sobie więcej chwil ciszy oraz większy wybór wolnych kwater po obniżonych cenach. Warto przedtem wyposażyć się w odzież i buty na każdą pogodę, ponieważ w tamtych rejonach może ona zmienić się bardzo szybko i nie ma większego sensu przeglądanie prognoz przed wyjazdem, jeśli ma on trwać dłużej niż 3-4 dni. Na miejscu trzeba rozejrzeć się po okolicy, aby wracając z wędrówek, łatwo trafiać do swojego miejsca zakwaterowania. Od razu trzeba też postanowić, czy chcemy wybierać się w długie górskie wyprawy, korzystając ze szlaków, wyznaczonych np. w parkach narodowych, czy też zdecydujemy się na krótkie wędrówki i leniwe spędzanie większości czasu. Praktyka pokazuje, że turyści najczęściej decydują się na to pierwsze. Umożliwia to podziwianie niezwykłych widoków, jakie ukazują się, kiedy zdobędziemy czubek jednego ze szczytów. Możemy też zdecydować się na kompletowanie specjalnych pieczątek, potwierdzających zdobywanie ich, aby uzyskać odznakę towarzystwa turystycznego.

Mam nadzieję, że wasza wyprawa w Polskie góry będzie udana!

3 Comments Add yours

 1. Kasia pisze:

  Ja uwielbiam chodzić po górach. Najbardziej lubię właśnie polskie góry bo nie są za wysokie, a pięknie wyglądają zarówno latem jak i zimą. Jeśli jeszcze nie byliście na przykład w Zakopanem to polecam.

 2. Ela pisze:

  Za górami nie przepadam. Zdecydowanie wolę polskie morze. Oczywiście wtedy kiedy jest pogoda.


  http://podatki-saldo.pl/

 3. Portaski pisze:

  ja co roku zawsze wolałam w wakacje pojechać w góry niż nad morzem. Wole aktywnie spędzać czas. A nad morzem to co woda, plaża piasek i tłumy ludzi. Ostatnio kręci mnie by pojechać gdzieś dalej w góry, na narty. Myślałam o Austrii, tam nie byłam. No ale kiedyś musi byc ten pierwszy raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *