Kamper Mercedes Zetros

Kamper – Mercedes Zetros

Camper camperowi nierówny. Znacie taki twór ponad przeciętny? Stworzony na ekstremalne wyzwania. Silny. Potężny. Stworzony dla wojska, wykorzystywany przez podróżników. Mercedes Zetros został przerobiony przez fascynatów kamperowych przygód na dom na czterech kołach, którego nic nie zatrzyma w miejscu. Nie ma na niego mocnych. Taki wynalazek z pewnością pozwoli Wam zwiedzić zimne ziemie Arktyki.

Połączenie ciągnika z terenówką

Mercedes Zetros łączy ciągnik siodłowy Actros z terenowym Unimogiem. Przystosowaniem tych samochodów do turystyki zajmują się firmy hartmann i Huenerkopf. Ekstremalny kamper powstał dzięki wyobraźni dwóch biznesmenów z Mongolii, którzy pragnęli polować w górach Ałtaj i na pustyni. Potrzebowali ku temu porządnego samochodu i przyczepy o wyjątkowej izolacji, które przejadą po każdym terenie i w każdych warunkach atmosferycznych. Tak oto powstał Mercedes Zetros. Samochód, który pokona wszystkie przeszkody. Na pewno. Na pierwszy rzut oka możemy się o tym przekonać.

Ekstremalne możliwości

Zetrosy to jedne z największych samochodów o największych kołach dostępnych na rynku. Krótszy z samochodów mierzy 10,7 m długości i 2,7 m szerokości. Jest również wysoki na 4,2 m. Samochód ogrzewany jest systemem olejowym. Wzmocnienie izolacji jest tak dobre, że wytrzymują w temperaturach poniżej – 50 stopni. W ramach umeblowania zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie z najdroższymi materiałami – i tak w łazience znajduje się marmurowa podłoga z ogrzewaniem podłogowym włącznie. Kuchnia została wyposażona w niezbędne sprzęty, znajduje się tu nawet mikrofalówka z grillem, jak i barek i ekspres do kawy. Wszystkie materiały, z jakich zostały wykonane meble, przystosowane są do warunków pustynnych i wysokogórskich. Komfort życia w Zetrosie jest zapewniony na najwyższym poziomie. Wszędzie jest dostępna klimatyzacja, w salonie znajdują się skórzane fotele, zamontowane satelity pozwalają na oglądanie telewizji praktycznie w każdym miejscu na świecie. Nagłośnienie na najwyższym poziomie rozprowadzone jest we wszystkich pomieszczeniach. W salonie znajduje się sejf na broń i skarby. Zetros może przewieźć aż 16 ton na swoim pokładzie.

Plany wyjazdowe? Kamperem?

Jeśli jednak nie planujecie podróży w tak odległe i nieprzyjazne pod względem klimatycznym miejsca, może wystarczy Wam kamper o wymiarach nieco mniejszych i kołach nie tak wielkich jak Zetros? Jakbyście chcieli zasmakować podróży kamperem, to zgłoście się do campernord.pl. Może kiedyś sam opiszę moją przygodę z wypożyczonym od nich kamperem ! Szykuję już fotki 🙂 

Do usłyszenia!

4 komentarze Dodaj komentarz

 1. Karol napisał(a):

  Niesamowity sprzęt!!!

  1. Grzechu napisał(a):

   Myślicie, że w Polsce można kupić takie auto? Jestem bardzo ciekawa. To może być dopiero coś, sąsiedzi na pewno pozazdroszczą 🙂


   http://kris-cars.eu/

 2. Kazik napisał(a):

  A jak wygląda taki Mercedes? To jest to co na zdjęciu? Jeśli tak to wygląda dokładnie jak dom na kółkach 🙂 Super sprawa.

 3. Roman napisał(a):

  Patrzę na zdjęcie i się zastanawiam… W Kazachstanie takie mają a u nas nie?! 🙂


  http://e-statystyka.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *