Podróżowanie samolotem – plusy i minusy

Większość z nas do dzisiaj pamięta pierwszą podróż samolotem. Nie było lekko. Najpierw stresująca odprawa. Czy wszystkie rzeczy są zgodne z przewozem? Czy mój bagaż podręczny nie jest zbyt duży? Czy wszystko pójdzie tak, jak powinno? Potem czas oczekiwania na samolot, który wydłuża się w nieskończoność. Dla wielu ludzi jest to moment narastającej ilości myśli w głowie. A jeśli się rozbijemy? A jeśli stanie się katastrofa?

Ciężko nie odczuć tego wrażenia, gdy patrzy się daleko w dół, podczas lotu samolotem. Znalezienie się na pokładzie to już szczęśliwie jedna z przyjemniejszych rzeczy. Dla wielu, którzy już oswoili się ze sztuką latania, spojrzenie w chmury, a następnie oddalające się rzeki, jeziora, uliczki, domy i zmniejszające latarnie to bardzo przyjemna czynność. To oni siadają często przy oknie. Dla widoków właśnie. Ci przestraszeni siadają w środku lub przy przejściu.

Dużym plusem latania samolotami jest prędkość, jaką taki samolot może uzyskać. Jest szybko, a więc to duża oszczędność czasu, a przy tym również pieniędzy. Choć bywa, że lot wydaje nam się drogi, wystarczy przeliczyć cenę wydanych pieniędzy na paliwo. A potem przyjrzeć się temu, ile czasu spędzamy w samochodzie, ile nas to energii kosztuje, dodatkowych kosztów jedzenia na stacjach itd. Podróżowanie samolotem jest wygodne, bo oszczędza długich przepraw przez kolejne kraje. Choć budzi czasem zdenerwowanie, to mimo wszystko jest tanie – obecnie coraz tańsze, a przy tym szybkie i to najczęściej przyciąga do samolotów masę ludzi.

8 komentarzy Dodaj komentarz

 1. Ala napisał(a):

  Ja też tak średnio, wolę jednak podróże pociągami

  1. Becia napisał(a):

   No ale pociągiem nie dojedziesz na przykład do Stanów. A samolotem to proste – wsiadasz, kilka godzin i jesteś na miejscu. Moim zdaniem samoloty to super wygodne rozwiązanie.


   http://narozdrozu.pl/

 2. Tomek napisał(a):

  Ja tam nie lubię latać, zawsze słabo się czuję 🙁

  1. Rafał napisał(a):

   To może idź do lekarza i poproś o jakieś tabletki? Może na przykład niepotrzebnie się stresujesz i dlatego się słabo czujesz. Ciężko mi powiedzieć co może być przyczyną Twojego złego samopoczucia.

 3. Jolanta napisał(a):

  Uwielbiam latać! Dla mnie nie ma żadnych minusów latania. Samo w sobie jest bardzo przyjemne, a z miejsca na miejsce przedostajemy się bardzo szybko. Czego chcieć więcej? 🙂

  1. Ula napisał(a):

   Też tak uważam. Dobrze, że tanie linie weszły na polski rynek, możemy latać już w sumie bez żadnych ograniczeń. Latanie to super sprawa.


   http://dewocjonalia-roza.pl/

 4. Grażyna napisał(a):

  Ja widzę więcej plusów niż minusów. A właściwie jest tylko jeden minus – wrzeszczące bez opamiętania dzieciaki 🙂
  ___
  http://rsfurniture.eu/

 5. Olek napisał(a):

  Ostatnio też wiele połączeń otworzyło się na wschód. Dlatego możemy lecieć na przykład na Ukrainę, do Gruzji czy do Kazachstanu. Warto poznać tamte kultury.


  http://kpk-kozanecki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *