Podróżowanie samolotem – plusy i minusy

Większość z nas do dzisiaj pamięta pierwszą podróż samolotem. Nie było lekko. Najpierw stresująca odprawa. Czy wszystkie rzeczy są zgodne z przewozem? Czy mój bagaż podręczny nie jest zbyt duży? Czy wszystko pójdzie tak, jak powinno? Potem czas oczekiwania na samolot, który wydłuża się w nieskończoność. Dla wielu ludzi jest to moment narastającej ilości myśli w głowie. A jeśli się rozbijemy? A jeśli stanie się katastrofa?

Ciężko nie odczuć tego wrażenia, gdy patrzy się daleko w dół, podczas lotu samolotem. Znalezienie się na pokładzie to już szczęśliwie jedna z przyjemniejszych rzeczy. Dla wielu, którzy już oswoili się ze sztuką latania, spojrzenie w chmury, a następnie oddalające się rzeki, jeziora, uliczki, domy i zmniejszające latarnie to bardzo przyjemna czynność. To oni siadają często przy oknie. Dla widoków właśnie. Ci przestraszeni siadają w środku lub przy przejściu.

Dużym plusem latania samolotami jest prędkość, jaką taki samolot może uzyskać. Jest szybko, a więc to duża oszczędność czasu, a przy tym również pieniędzy. Choć bywa, że lot wydaje nam się drogi, wystarczy przeliczyć cenę wydanych pieniędzy na paliwo. A potem przyjrzeć się temu, ile czasu spędzamy w samochodzie, ile nas to energii kosztuje, dodatkowych kosztów jedzenia na stacjach itd. Podróżowanie samolotem jest wygodne, bo oszczędza długich przepraw przez kolejne kraje. Choć budzi czasem zdenerwowanie, to mimo wszystko jest tanie – obecnie coraz tańsze, a przy tym szybkie i to najczęściej przyciąga do samolotów masę ludzi.

11 Comments Add yours

 1. Ala pisze:

  Ja też tak średnio, wolę jednak podróże pociągami

  1. Becia pisze:

   No ale pociągiem nie dojedziesz na przykład do Stanów. A samolotem to proste – wsiadasz, kilka godzin i jesteś na miejscu. Moim zdaniem samoloty to super wygodne rozwiązanie.


   http://narozdrozu.pl/

  2. Waldek pisze:

   Ja wolę jednak samolot

 2. Tomek pisze:

  Ja tam nie lubię latać, zawsze słabo się czuję 🙁

  1. Rafał pisze:

   To może idź do lekarza i poproś o jakieś tabletki? Może na przykład niepotrzebnie się stresujesz i dlatego się słabo czujesz. Ciężko mi powiedzieć co może być przyczyną Twojego złego samopoczucia.

 3. Jolanta pisze:

  Uwielbiam latać! Dla mnie nie ma żadnych minusów latania. Samo w sobie jest bardzo przyjemne, a z miejsca na miejsce przedostajemy się bardzo szybko. Czego chcieć więcej? 🙂

  1. Ula pisze:

   Też tak uważam. Dobrze, że tanie linie weszły na polski rynek, możemy latać już w sumie bez żadnych ograniczeń. Latanie to super sprawa.


   http://dewocjonalia-roza.pl/

 4. Grażyna pisze:

  Ja widzę więcej plusów niż minusów. A właściwie jest tylko jeden minus – wrzeszczące bez opamiętania dzieciaki 🙂
  ___
  http://rsfurniture.eu/

 5. Olek pisze:

  Ostatnio też wiele połączeń otworzyło się na wschód. Dlatego możemy lecieć na przykład na Ukrainę, do Gruzji czy do Kazachstanu. Warto poznać tamte kultury.


  http://kpk-kozanecki.pl/

 6. Waldek pisze:

  Ja wolę jednak komfort jaki daje samolot!

 7. Ilona pisze:

  Samolot to samolot szybko, bezpiecznie i komfortowo 🙂 Pozwala nam zaoszczędzić naprawdę dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *